Tüp Bebek Merkezi Seçimi ve Önemi

kibris tup bebegimTüp bebek tedavisinde merkez seçimi başarıyı etkileyen faktörler arasında yer alır. Çiftler belli bir araştırma yaptıktan sonra kendilerine en yakın gelen tüp bebek merkezini seçmelidir. Ancak merkez seçiminde dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Bütün merkezler görüntü olarak birbiri ile aynı görünebilir. Fakat dikkat edilmesi gerekenler merkezin çalışma koşulları, ekip ve doktorun tecrübesi ve laboratuvar ortamı olarak daha birçok faktör sıralanabilir. Bu tür faktörler tüp bebekte başarı sağlamak için asla yeterli değildir. Bu yazıda çiftlerin tüp bebek merkezi seçerken nelere dikkat etmesi gerektiğini merkez seçiminin tedavinin başarısındaki azımsanamaz önemini anlatmaya çalışacağız.

Bazı merkezler başarı oranını artırmak için kısırlık tedavisi basit olan hastaları seçer. Bu tür merkezler ileri yaş grubu hastaları kabul etmez. Bu nedenle başarı oranları oldukça yüksek olur. Bu tarz merkezlerin başarı oranları hasta grubunu yanıltabilir. Merkez seçimi titizlikle yapılmalı ve çok dikkat edilmelidir. Merkez seçiminde dikkatli olan çiftler hem zamandan kazanır hem de maddi olarak şanslı olur.

Tüp bebek merkezinin kaliteli olduğu nasıl anlaşılır? Merkez seçilirken nelere dikkat etmek gerekir?

  • Başvuru yapılan merkezin gebe kalma oranı ne kadardır?

  • Başka hastalar tarafından merkez ne ölçüde tercih ediliyor?

  • Merkezde çiftler yeterince bilgilendiriliyor mu?

  • Tüp bebek merkezi ne kadar süredir faaliyet gösteriyor?

Tüp bebek tedavisinin amacı kişinin gebe kalmasını sağlamak değildir. Amaç sağlıklı bir doğum ve sağlıklı bebeklerin dünyaya getirilmesidir. Bebeklerin sağlık açısından iyi olması anne adayının yaş sınırı ile alakalıdır. 30 lu ve daha düşük yaşlarda ki adaylarda sağlıklı doğum ve sağlıklı bebek oranı daha yüksek hesaplanır. Fakat ileri yaş gruplarında bu şans daha düşük oranlarda seyreder. Tüp bebek tedavisi hem zorlu hem de uzun bir tedavi sürecidir. Tüp bebek tedavisinde en çok anne adayı etkilenir. Bu nedenden dolayı anne adayının psikolojik destek alması şarttır.

Adaylar tüp bebek merkezinin başarısını nasıl belirler?

Merkez seçiminde başarı oranını öğrenmenin en ideal yolu sorarak öğrenmektir. Merkezin tedavi ettiği hasta profiline bakarsanız rahatlıkla fikir edinebilirsiniz. Eğer hasta profilinde 35 yaş üstü hasta bulunuyor ise ve başarı oranı %30-35 ise o merkez başarılıdır. Merkezin hastaları 30 yaş altı ve başarı oranı %60-80 ise başarılı değildir ve o tüp bebek merkezinden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Tüp bebek merkezlerine hangi sorular yöneltilmelidir?

Detaylı araştırma yapıldıktan sonra akla en yatkın olan merkez seçilmelidir. Yapılması gereken tek şey merkezin çalışma koşullarını araştırmaktır.

  • Merkezde gebelik şansı yüksek mi?

  • Hasta doktor ilişkisi nasıl?

  • Hastalara özel tedavi yöntemleri uygulanıyor mu?

  • Merkezde ekip çalışması ne düzeyde?

Eğer çiftlere bu soruların cevabı yeterli geliyor ise merkez güven sağlamış ise tedavi için tüp bebek merkezine başvurmak gerekir.

Tüp bebek tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Hastalar vücutlarında ne tür işlem yapılacağına dair bilgilendirilmelidir. Tedavinin amacı sağlıklı doğumların gerçekleştirilmesidir. Fakat olumlu ya da olumsuz sonuçlara çiftler hazırlanmalıdır.

Çoğul gebelikler tüp bebek tedavisinde başarısızlık olarak mı değerlendirilir?

Tüp bebek tedavisinin amacı tek ve sağlıklı bebektir. Fakat ikiz bebeklerde kabul edilebilir. İkizden daha çok olan bebekler hem annenin sağlığını hem de kendi sağlıklarını tehlikeye sokabilir.

Sitedeki bilgiler doktor yada eczane danışmanı yerine geçmez. Sitedeki bilgi ve yorum ve görüntüler bilgilendirme amaçlıdır. Tanı yada tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Tanı ve tedavi için bir doktora başvurunuz.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek

Kibris Tup Bebek Merkezi ve IVF Klinik

KUZEY KIBRIS'TAKİ EN BAŞARILI TÜP BEBEK MERKEZİ

Kıbrıs Tüp Bebek Yüksek başarı, modern hastane, tecrübeli doktor ve en ucuz fiyatlarla tedavi merkezi.

Bebek sahibi olmak çok kolay, North Cyprus IVF. Tüp Bebek merkezimizde çok ucuza çocuk sahibi olsun.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları - 2023

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri içerisinde lider kuruluş olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Kıbrıs Tüp Bebek Hastaneleri arasında bütçenize çok uygun ve en hesaplı fiyat politikası sunmaktayız...

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi 2024 Yılı Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek tedavisi konusunda başarılı kadın doktor

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Merkezi olarak tecrübeli ekip ve teknik ve teknolojik açıdan en iyi hastanesinde tedavi görmek istemez misiniz?

Kibris tup bebek merkezi

Cinsiyet Seçimi

Yumurta Nakli

Sperm Donasyonu

Tüp Bebekte yumurta toplama işlemi

Yumurta Donasyonu

Sperm Dondurma

Embriyo Dondurma

KKTC tüp bebek merkezi ünitesi ekipman, cihaz ve laboratuvar koşulları sizin için en iyi hizmeti en uygun fiyatlarda sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs - Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa bölgelerinde IVF (tüp bebek) konusunda psikolojik destek ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Kıbrıs'taki Tüp Bebek Merkezi olarak en ucuz ve bütçenize en uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz!