Tüp Bebek Bilgi Bankası

Yumurta Nakli

kibris tup bebekte yumurta nakliYumurta Nakli Nedir?

Kıbrıs Tüp bebek hastanemizde; Yumurta nakli işlemleri, yumurta üretemeyen veya menopozda olan kadınların genç, sağlıklı ve doğurganlığı kanıtlanmış başka bir kadının yumurtalarıyla, kendi eşinin sperminin döllenmesi sonucu yapılan bir tüp bebek tedavi şeklidir.

Yumurta Naklinde Yumurtayı Alan Kişide Reddetme Yaşanır Mı?

Yabancı bir hücre olması nedeniyle alıcının vücudu, oluşan embriyoyu reddedir mi? sorusu çok doğaldır fakat bebeği reddetmemesi için ayarlanmış olan kadın vücudu, yabancı yumurta ile oluşan embriyoyu da reddetmez.

Yumurta Nakli İçin Akrabadan Yumurta Alınabilir Mi?

Tabii ki, alınabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler kız kardeşleri, kuzenleri ve arkadaşlarından bağış alabiliyor. Bu yumurta da eşinin spermiyle döllenerek rahime yerleştiriliyor. Böylece bu kişiler tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olabiliyor. Bu yöntemle çocuk sahibi olan kadınlar, annelik duygusu olarak bir farklılık yaşamıyor.

Asıl çocuğu karnında taşıyıp doğurmak önemli olduğu için; kadınlar bu yolla istedikleri yaşta çocuk sahibi oluyorlar. Doğurganlığın sonu kabul edilen menopoz döneminden sonra bile yumurta nakli ile hamilelik şansı devam ediyor.

Yumurta Naklinde Alıcı Nasıl Bir İşlemden Geçiyor?

Yumurta bağışında yanlış bilinenin aksine, bütün yumurtalık alıcıya verilmez. Alınan sadece bir hücre yapısında olan yumurtadır. Bağış yapan kişiden standart tüp bebek uygulaması ile yumurtalar alınır.

Alıcıdan alınan spermlerle döllenme yapılır ve önceden gebeliğe hazırlanmış rahim içine yerleştirilir. Rahim hazırlığı; alıcı için çok büyük bir öneme sahiptir ve dikkatli bir takip gerektirir. Önemli olan bir konu da alıcı ve yumurta bağışlayıcı arasındaki koordinasyonun sağlanmasıdır.

Yumurta Nakli İçin Yumurta Verenlerin Seçimi

Yumurta bağışlayan kişilerin çoğu bunu para karşılığında yapar ve onlara belli ücretler ödenir. Yumurtayı bağışlayan kişi, çiftin bildiği birisi veya hiç tanımadığı kişiler olabilir.

Yumurta bağışlayan kişiler, 21-33 yaş arasında sağlıklı olmalıdır. Daha önce sağlıklı çocuk doğurmuş olanlar tercih edilir. Aile hikayelerinde zeka geriliği ve kalıtsal hastalıklarla ilgili problem olmamalıdır.

Kısırlık Tedavisi

kısırlık tedavisiGünümüzde ilerleyen tıp teknolojileri sayesinde kısırlık neredeyse ortadan kalkmaktadır. Üreyememe yani çocuk sahibi olamamak tüm çiftlerin %12 sinde görülmektedir. Bu rakam oldukça ciddi bir rakamdır, fakat çiftler bunu gizli tutmakta ve yardım almaya utanmaktadırlar.

Kadının öncelikle klinik muayenesinde rahmi, tüplerin tıkalı olup olmadığı, ovaryan rezerv (yumurtalar) değerlendirilir. Daha sonra kan tahlilleri ile hormonların değerlendirilmesi gerekir. Bazı metabolizma hastalıkları bebek sahibi olmaya engel olabilirler; tiroit, diyadet, çiftlerin sigara ve alkol kullanımı kısırlığa sebep olabilmektedir. Bu sebepten dolayı tedaviye başlamadan 2 ay önce sigara ve alkolü bırakmalarını tavsiye etmekteyiz.

Erkek: Öncelikle kruger standartlarına uygun spermiyogram testi yapılmalı canlılık oranları sapanmalıdır, canlılık çok önemli bir faktördür. Özet olarak sorunun nerede olduğunu saptayıp tedaviyi ona yönelik yapmak gerekir.

Kıbrıs tüp bebek tedavi merkezi ve danışmanlık hizmetleri olarak sizlere en doğru ve açıklayıcı bilgileri vermek, bizim ana görevimizdir.

Genetik Tarama (PGD)

genetik tarama (pgd)Tüp bebek tedavisinde, embriyodan özel yöntemlerle alınan tek bir hücreden DNA fragmanlarının genetik labaratuarında uzman kişilerce yapılan incelemede henüz hücresel aşamada doğacak olan bebeğin genetik geçişli bir rahatsızlığı olup olmadığı analiz edilebilmektedir.

İlk (PGD) uygulaması 1989 yılında uygulanmıştır. 1989' tan bu yana inanılmaz gelişmeler gösteren genetik tanı yöntemleri sayesinde bebeğin cinsiyeti de belirlenebilmektedir.

Sperm Donasyonu Nedir?

sperm donasyonuSperm donasyonu tedavisi; erkekte hiç canlı sperm bulunmadığı (azospermi) durumlarında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Son 6 ay içinde 2 kez spermiyogram testi yapılıp hiç canlı sperm bulunmamışsa çiftlerin de rızası alınarak sperm donasyonu yapılabilir. Anne adayının yumurtaları toplanıp labaratuvar ortamında döllendirildikten sonra anne rahmine transferi yapılır.

Sperm Seçimi

Baba adayının kan grubu ve dış özelliklerine uygun (saç rengi, göz rengi, boy, ten rengi gibi) tüm sağlık taramaları yapılmış en kaliteli spermler, Avrupa'da bulunan sperm bankasından sertifikalı olarak getitirilmektedir.

Tüp Bebekte Yumurta Toplama İşlemi (OPU)

Tüp Bebekte Yumurta Toplama İşlemi (OPU) Kuzey Kıbrıs Tüp Bebek merkezimizde OPU günü, işlem anestezi altında olacağından 8 saatlik aç ve susuz olmanız gerekir.

İşlem yaklaşık 15-20 dakika sürer ve ağrı hissetmessiniz.

Deodorant, parfüm sürmek sakıncalıdır.

Makyaj ve oje kesinlikle olmamalıdır.

İşlem gününden 3 gün öncesine kadar eşiniz cinsel perhiz yapmalı, beraberlik ve mastürbasyon olmamalıdır.

İşlemden 1 gün öncesine kadar sigara ve alkol tükememenizi öneririz.

Anestezik ilaçlar açısından, tedavi süresince eşinizle cinsel ilşki önermiyoruz.

İşlemden sonra kanamanız olursa mutlaka hasta danışmanınıza bilgi veriniz, yumurtalarınız hakkında size aynı gün embriyoloji uzmanı (embriyolog) mutlaka bilgi verecektir.

Embriyo Transferi

Transfer işlemini gercçkleştiren hekimin tecrübesi çok önemlidir.

Transfer işlemi ultrasound rehberliğinde yapılmalı ve embriyoların tam olarak verilen noktanın tespiti önemlidir. Çünkü, fündus dediğimiz bölgeye dokunulursa gebelik şansı çok düşük olacaktır.

Yumurta transferi (nakli) sonrası nasıl olmalıdır?

kibris tup bebek hazirlikKıbrıs tüp bebek merkezimizde yumurta nakli (transferi) sonrası 2 saat dinlendikten sonra kalkabilirsiniz.

Ağır hareketlerden kaçınmalı, karın ve bel bölgenizi korumalısınız, gazlı içecek ve yiyeceklerden uzak durmalı, bol su tüketmeli olabildiğince dışardan besin almamalısınız.

Gebelik testinizin tarihini doktorun söylediği tarihte kandan (Bhcg) yaptırmalı mutlaka kktc tüp bebek merkezimize bildirmelisiniz.

Üzüntü ve stres; tedavi süresince sizi etkileyebileceğinden mutlaka uzak durmak zorundasınız , tüm soru ve endişelerinize hasta danışmanımız anında size cevap verecektir.

Ovaryan Rezerv Değerlendirilmesi

Folikül sayısı ve kalitesi, ilerleyen kronolojik yaşla azalmaktadır.

Bu azalmanın oranı, 37 yaşın altındaki kadınlarda ortalama yıllık %4.8'dir ve bundan sonra %11.7'ye kadar artar.

Bu sebebten dolayı ileri yaş yumurta nakli (donasyon) önermekteyiz.

Yumurta Transferi (Nakli) öncesi yapılması gerekenler

kibris tup bebekte yumurta nakliKıbrıs'taki tüp bebek merkezi'mizde, yumurta nakli saatinden bir saat önce 4-5 bardak su içilmelir, mesanenin dolu olması transferin daha sağlıklı geçmesi için çok önemlidir.

Embriyo transferi günü gelmeden önce ılık bir duş almak hem sakinleştirici olur hemde aynı gün duş alınmasını önermediğimiz için anne adayı kendisini gün boyu temiz hissedecektir.

KKTC tüp bebek tedavisinde; yumurta transferi saatinden 1 saat önce merkezimizde olmanız gerekir.

Aynı gün deodorant, parfüm gibi kokulu kimyasal hiçbir madde kullanmanızı önermiyoruz, çünkü bu kimyasallar embriyolarınıza zarar verebilmektedir.

Erkek İnfertilitesi (Kısırlığı)

Erkek faktörü çiftlerin %20'den tek başına sorumludur. Diğerleri %17' lik kısmına eşlik eder.

Başarı için şunların saptanması gerekir:

  • Potansiyel düzeltilebilir durumlar

  • Düzeltilemeyen evlat edinme ve donör ( sperm donasyonu) geri dönüşsüz durumlar

  • Sağlığı tehdit eden medikal tedaviye gerek duyulan durumlar

Sitedeki bilgiler doktor yada eczane danışmanı yerine geçmez. Sitedeki bilgi ve yorum ve görüntüler bilgilendirme amaçlıdır. Tanı yada tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Tanı ve tedavi için bir doktora başvurunuz.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek

Kibris Tup Bebek Merkezi ve IVF Klinik

KUZEY KIBRIS'TAKİ EN BAŞARILI TÜP BEBEK MERKEZİ

Kıbrıs Tüp Bebek Yüksek başarı, modern hastane, tecrübeli doktor ve en ucuz fiyatlarla tedavi merkezi.

Bebek sahibi olmak çok kolay, North Cyprus IVF. Tüp Bebek merkezimizde çok ucuza çocuk sahibi olsun.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları - 2023

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri içerisinde lider kuruluş olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Kıbrıs Tüp Bebek Hastaneleri arasında bütçenize çok uygun ve en hesaplı fiyat politikası sunmaktayız...

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi 2024 Yılı Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek tedavisi konusunda başarılı kadın doktor

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Merkezi olarak tecrübeli ekip ve teknik ve teknolojik açıdan en iyi hastanesinde tedavi görmek istemez misiniz?

Kibris tup bebek merkezi

Cinsiyet Seçimi

Yumurta Nakli

Sperm Donasyonu

Tüp Bebekte yumurta toplama işlemi

Yumurta Donasyonu

Sperm Dondurma

Embriyo Dondurma

KKTC tüp bebek merkezi ünitesi ekipman, cihaz ve laboratuvar koşulları sizin için en iyi hizmeti en uygun fiyatlarda sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs - Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa bölgelerinde IVF (tüp bebek) konusunda psikolojik destek ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Kıbrıs'taki Tüp Bebek Merkezi olarak en ucuz ve bütçenize en uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz!