destek

canli destek
golge
 • tup bebek merkezimiz

  Tüp Bebek Hastanesi

  Üniversite hastanesi koşullarında bilimsel ve üst düzey kalitede hizmet almak ve ayrıca güvenilir, etik, ahlaki değerlerden ödün vermeyen hasta dostu hizmet anlayışı...
 • yumurta donasyonu

  Yumurta Donasyonu

  Yumurta donasyonu; menopoz, erken menopoz veya hormonal sebepler gibi nedenlerden dolayı anne olamayan kadınların eşlerinden alınan sperm ile bir donörden (verici) elde edilen yumurtanın...
 • sperm donasyonu

  Sperm Donasyonu

  Erkekte hiç spermin saptanmadığı ve testislerden herhangi bir şekilde sperm elde edilmeyen çiftler yada erkeğin spermi ile elde edilecek bir gebelik tıbbi yönden önerilmediği durumlarda...
 • embriyo donasyonu

  Embriyo Dondurma

  İnsan embriyolarının dondurulması tüp bebekte oldukça önemli bir yer tutar. Annenin normalden fazla sağlıklı embriyosu varsa ailenin rızasıyla embriyolar dondurulabilir...
 • sperm dondurma

  Sperm Dondurma

  Testislerdeki sperm üretimini tamamen yok etme olasılığı olan ilaç vs. kullanımı veya radyasyon tedavisi gibi durumlar için gelecekte kullanılmak üzere kullanılan uygulamadır...
 • yumurta dondurma

  Yumurta Dondurma

  Toplumdaki konumu hızlı bir şekilde değişen, iş yaşamında daha fazla yer alan, kariyer yapan kadınlar ve bu etkilerle evlilik yaşının giderek ilerlemesi gibi sebeplerle...
 • cinsiyet tayini

  Cinsiyet Belirleme

  Toplumdaki konumu hızlı bir şekilde değişen, iş yaşamında daha fazla yer alan, kariyer yapan kadınlar ve bu etkilerle evlilik yaşının giderek ilerlemesi gibi sebeplerle...
 • mikro enjeksiyon

  ICSI (Mikroenjeksiyon)

  Tüp bebek uygulaması, Dünya'da birçok kişinin aile olmasına yardımcı olan bir yardımcı üreme yöntemidir...
 • asilama

  IUI (Aşılama)

  Aşılama (Intrauterin Inseminasyon) tedavisi kendiliğinden çocuk sahibi olmakta zorlanan anne ve baba adaylarına uygulanan en yaygın üreme yöntemidir...

Tags: kıbrıs tüp bebek kktc tüp bebek merkezi

basarisiz tup bebekTekrarlayan tüp bebek başarısızlığı; anne adayı hastanın üstüste 3 defa tüp bebek tedavisi geçirdikten sonra gebeliğin sağlanamaması durumudur.

Tekrarlayan tüp bebek yönteminin başarısızlığının birçok nedeni vardır:

Embriyonun gelişimi, rahim içerisine tutunma ve oosit kalitesi vb. gibi Kıbrıs tüp bebek tedavisinde başarıyı etkileyen önemli birçok faktör bulunmaktadır. Bu yüzden tekrarlayan tüp bebek başarısızlığının nedeni tam ve kesin olarak bilinmemesine rağmen, başarısızlığa sebep olduğu düşünülen bazı durumlar göz önünde bulundurulur.

 • Rahim içi düzensizlikler, yine aynı şekilde rahim iç duvarının yeterli seviyede gelişmemesi gibi rahimden kaynaklanan durumlar,

 • Kan pıhtılaşma bozukluğu (trombofililer) ve anormal immünolojik yanıt gibi anne adayının yaşadığı bazı hastalıklar,

 • Anne ve/veya baba adayından kaynaklanan bazı genetik bozukluklar veya tüplerin içinde sıvı birikmesi (hidrosalpenks) veya endometriyozis gibi durumlar başarısızlık nedenleri olabilmektedir.

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan çiftler nasıl değerlendirilir ve ne yapılmalıdır?

Tüp bebek yönteminde teknolojik yenilikler hızlı bir şekilde ilerlemesine rağmen, başarısızlığa neden olabilecek henüz çözülememiş moleküler düzeyde birçok sorun olduğundan tam bir kesin başarı sağlanamayabilir. Ancak tüp bebek başarısızlığı olan çiftlerde, bilinen bazı durumlara yönelik incelemelerin yapılması gereklidir.

Kadın ve/veya erkekten kaynaklanabilecek genetik bozuklukların tanısı için çiftlerin kanda genetik incelemesi yapılmalıdır. Genetik problem tesbit edilirse embriyo transferinden önce PGD (embriyo transfer edilmeden önce genetik inceleme) yapılması uygun olacaktır.

Transvajinal ultrasonografi, histerosalpingografi, salin infüzyon sonografi ve histeroskopi gibi yöntemler kullanılarak rahim içinin değerlendirilmesi gerekir. Çünkü rahim içerisindeki myom veya polipler, veya septum denilen rahim içindeki bölme ve rahim içi yapışıklıklar tüp bebek başarısızlığına sebep olabilir. Bunların tesbit edilip, tedavi edilmesi başarıyı etkileyebilir. Yine ultrason veya histerosalpingografide tesbit edilen hidrosalpenks (tüplerin içinde sıvı birikmesi) denilen tüplerin sıvı ile dolması durumunda tüplerin alınması veya bağlanması başarının artmasına katkıda bulunacaktır.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Etkileyen Durumlar:

 • Tüp bebek tedavisi esnasında rahim iç duvarı endometriyumun yeterli derecede gelişmediği tespit edilirse, gelişimi arttırmak için, ilaçlarla destek tedavisi başlanması başarıyı arttırabilir.

 • Kan tahlili ile trombofili denilen kan pıhtılaşma bozukluğunun taranması ve eğer tespit edilirse kan sulandırıcı ilaçların başlanması başarıyı etkileyerek tüp bebek başarısızlığını minimum seviyede azaltabilir.

 • İmmünolojik kökenli nedenler düşünüldüğünde buna uygun tedaviler, tüp bebek tedavisinin başarısını arttırmada yardımcı olabilir.

 • Kıısırlıkta (erkekten kaynaklanan) spermlerin ileri inceleme methodları ile değerlendirilmesi ve özel döllenme teknikleri kullanılması başarıyı arttıracaktır.

 • Sigara ile tüp bebek başarısızlığı arasında çok yakın bir ilişki tespit edilmiş olup, tüp bebek tedavisi öncesi sigaranın bırakılması başarıyı mutlaka arttıracaktır.

Tüp bebek başarısında Merkezin (Hastane, Laboratuvar) önemi nedir?

Tüp bebek başarısını etkileyen saydığımız birçok nedenin yanısıra, yumurta oluşumunun sağlanması için hastaya uygun tedavi yönteminin seçilmesi, yumurtanın döllenmesi için kullanılan teknikler, embriyonun yeterli gelişimi ve uygun şekilde rahim içine transferi önemli olup, bu aşamada tüp bebek merkezinin ve ekibinin önemi ortaya çıkmaktadır.

Dolayısıyla unutulmaması gereken nokta;  Tüp bebekJinekolog, Embriyolog, Ürolog ve yardımcı sağlık personelinin birlikte yürüttüğü ekip çalışması gerektirir.

Değerli Hastalarımızın Görüşleri

 • "Ne kadar teşekkür etsek az!!!"

  Açıkcası çok fazla seçenek vardı ve kime gideceğimizi bir türlü bilemedik. Eşimle beraber İnternet'te araştırırken bulduk ve randevu aldım, sağolsunlar çok yardımcı oldular. Özellikle danışmanım ve doktorum çok çok iyiydi.

  Çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim...

 • "Çocuğu olmayan yakınlarıma ve buradaki hastalara rahatlıkla tavsiye edebilirim..."

  Doktorumuz Burcu Hanım; kesinlikle alanında oldukça deneyimli, profesyonel, yardımsever, dinlemeyi seven ve hastasına çok değer veren bir karaktere sahip. Sayesinde çok güzel bri evlat sahibi oldum, yıllardır özlemle beklediğim bebeğime kavuşturdu.

  Allah sağlık ve uzun ömürler verip kendisi gibi doktorlar yetiştirmeyi nasip etsin...

 • "Sağolun hocam!"

  Dr. Burcu Hanım sayesinde uzun emek ve uğraşlar sonucunda hayattaki en güzel duygulardan bir tanesi olan anneliği yaşadım.

  Buradan bir kez daha teşekür ediyorum kendisine...

 • "Çok mükemmel bir his"

  Türkiye'de 2 kez başarısız denemeden sonra, danışmanımızla Kıbrıs'taki bir arkadaşımın tavsiyesi üzeriyle iletişime geçtim. Çok ilgili ve alakalı, beni her konuda bilgilendirdi. Ardından çok ilginçtir ki, doktorumuzla tanıştığımız ilk günden tüp bebek tedavimin başarılı olacağını sezdim ve öyle de oldu :) Şu anda bir oğlum var...

BEBEKLERİMİZ

 • Kıbrıs Tüp Bebeğimiz
 • Tüp Bebek
 • Yumurta Donasyonu
 • Tüp Bebeklerimiz
 • Tüp Bebek
 • Tüp Bebeklerimiz
 • Tüp Bebek
 • Cinsiyet Seçimi
 • Tüp Bebeklerimiz
 • Cinsiyet Seçimi

arayalim

guven gizlilik

Sitedeki bilgiler doktor yada eczane danışmanı yerine geçmez. Sitedeki bilgi ve yorum ve görüntüler bilgilendirme amaçlıdır. Tanı yada tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Tanı ve tedavi için bir doktora başvurunuz.

Kıbrıs Tüp Bebek Yüksek başarı, modern hastane, tecrübeli doktor ve en ucuz fiyatlarla tedavi merkezi.

Bebek sahibi olmak çok kolay, North Cyprus IVF. Tüp Bebek merkezimizde çok ucuza çocuk sahibi olsun.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları - 2018

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri içerisinde lider kuruluş olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Kıbrıs Tüp Bebek Hastaneleri arasında bütçenize çok uygun ve en hesaplı fiyat politikası sunmaktayız...

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları

Kıbrıs tüp bebek tedavisi konusunda başarılı bayan doktor

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Merkezi olarak tecrübeli ekip ve teknik ve teknolojik açıdan en iyi hastanesinde tedavi görmek istemez misiniz?

Kibris tup bebek merkezi

Cinsiyet Seçimi

Yumurta Nakli

Sperm Donasyonu

Tüp Bebekte yumurta toplama işlemi

Yumurta Bağışlama

Sperm Dondurma

Embriyo Dondurma

KKTC tüp bebek merkezi ünitesi ekipman, cihaz ve laboratuvar koşulları sizin için en iyi hizmeti en uygun fiyatlarda sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs - Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa bölgelerinde IVF (tüp bebek) konusunda psikolojik destek ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Kıbrıs'taki Tüp Bebek Merkezi olarak en ucuz ve bütçenize en uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz!